Wim Verbeek

‘Deze Nikon is echt een kwalitatieve topcamera’

Acht jaar geleden wist Wim Verbeek op de A-Merken Veilingen de Nikon D7100 spiegelreflexcamera te mijnen. ‘Een uitstekend toestel, maar ik wilde overstappen op een meer lichtgevoelige full frame-camera.’ Het lukte hem om vlak voor kerst op exact dezelfde Privileges Veilingen de Nikon D750 met 24-85 mm lens te mijnen. ‘Ik heb hem al uitgebreid gebruikt, hij bevalt uitstekend.’

Wim (58) wil zichzelf niet bestempelen als een serieuze hobbyfotograaf, ‘maar ik vind beelden schieten wel heel erg leuk’, vertelt hij. ‘Onlangs zaten we in een huisje in de Achterhoek en daar heb ik van alles gefotografeerd. Mensen, landschappen, een interieur, het staat allemaal prachtig op de plaat. Je ziet aan de foto’s dat de Nikon echt een kwalitatieve topcamera is.’ Wim wist de spiegelreflex ook nog eens voor een mooie prijs te mijnen: hij behaalde een voordeel van 626 euro op de winkelprijs van 1.899 euro.

De inwoner van Haarlem werd vijftien jaar geleden lid van Privileges. ‘Het concept staat me nog steeds aan. Ik blijf het leuk vinden om iets te kunnen mijnen dat aanzienlijk lager geprijsd is dan in de winkel. Normaal zijn mijn vrouw Marinke en ik van de reisjes, maar dat is nu even niet mogelijk. Vandaar dat ik dit keer op zoek ben gegaan naar een camera, om straks de tripjes te kunnen fotograferen. Ik had de Nikon al een paar keer voorbij zien komen en wist dus wat andere leden ervoor hadden betaald. Op basis daarvan heb ik mijn streefbedrag bepaald, en dat heb ik gehaald.’

Twee uur na het mijnen had de marketeer in de e-business de camera al in zijn handen. ‘Dat was perfect, het kan gewoon niet sneller.’ Daarbij komt dat Wim met zijn aankoop niet alleen zichzelf, maar ook zijn dochter blij heeft gemaakt. ‘Zij wil de wereld rondreizen zodra het weer mogelijk is. Ze kan dan mooi mijn oude Nikon meenemen om foto’s te maken.’