Janneke Winkel

‘Voor de oudste is dit LEGO-pakket een droom die uitkomt’

Janneke Winkel is het eerste Privileges lid dat het uit twee bouwwerken bestaande Harry Potter LEGO-pakket wist te mijnen op de A-Merken Veilingen. ‘Mijn man zegt altijd: ach joh, wacht nog een nachtje. Dat heb ik nu ook gedaan. Ik heb het pakket met een voordeel van 330 euro gemijnd, maar ik had er ook iets minder voordeel voor over gehad. Het is ook zo’n enorm pakket.’ Waar Janneke het mijnen voor haar rekening nam, ligt de volgende uitdaging bij haar drie kinderen. ‘Ze zijn volop aan het onderhandelen: wie mag welke huisjes bouwen? Ik ben benieuwd hoe ze het gaan verdelen.’

Het pakket bestaat uit Kasteel Zweinstein met 6.020 stenen en de 5.544 stenen tellende winkelstraat Wegisweg. Het LEGO-pakket ligt nu nog ongeopend in de kast. ‘Mijn kinderen krijgen het niet zomaar cadeau. Het is een zeer kostbaar pakket. Daarom vind ik het meer dan redelijk dat zij er ook aan meebetalen. Zo heeft deze aankoop ook nog een didactisch nut. Een fifty fifty-verdeling lijkt me een prima optie’, aldus Janneke.

De onderhandelingen over de verdeling van de kosten en wie wat mag bouwen, zijn dan ook in volle gang in huize Winkel. ‘De oudste van 10 jaar is de grootste Harry Potter-fan van de drie, dit pakket is voor haar een droom die uitkomt. Het zou een mooi cadeau zijn voor haar verjaardag. Maar nu is ze aan het nadenken over een gunstige strategie. “Als we het nou met zijn drieën kopen, dan mogen jullie die en die huisjes bouwen”, heeft ze al gezegd. De ondernemer in haar komt los.’

Janneke (41) woont samen met haar man Robert en hun drie kinderen in Utrecht. Ze werkt als kinderarts en is sinds 2015 lid van Privileges. De kinderen hebben de liefde voor LEGO niet van vreemden. ‘Robert en ik vinden het ook nog steeds leuk om te bouwen. Zo heeft hij de vier Beatles in LEGO-steentjes vereeuwigd en heb ik een grote Mini en Mickey Mouse van LEGO gebouwd. De beelden staan hier in de kamer.’