Leroy van Aerle

‘We gaan mooie beelden maken van onze sponsortocht’

Leroy van Aerle pakte een prachtig voordeel op de aankoop van de Canon systeemcamera met 18-150 millimeter lens: maar liefst 51 procent van de prijs af! ‘Ik hield hem ook al eventjes in de gaten op de A-Merken Veilingen’, verklaart Leroy zijn winst. ‘Over het algemeen gaat er zo’n dertig à veertig procent af. Ik dacht: als hij op vijftig procent komt, ga ik mijnen. Ik wilde natuurlijk ook niet te laat zijn.’

Hij betaalde nu geen 849 euro, maar 413 euro voor de Canon M6. Leroy heeft bijzondere reden voor deze aankoop. ‘Ik ga samen met mijn vader Frans een rondreis maken voor het goede doel. Met een veertig jaar oude legertruck uit Oostenrijk reizen we in drie weken door elf landen in Europa. We mogen geen gps gebruiken, en moeten de snelwegen vermijden. We beginnen en eindigen in Amsterdam. Het doel is minimaal 5000 euro ophalen voor een hospice in Zwolle.’

De 29-jarige inwoner van Zwolle is een ondernemend type. Samen met Frans runt hij drie kroegen in de stad, én is hij mede-eigenaar van een rioolreinigingsbedrijf. ‘Het idee voor deze sponsortocht komt van mijn vader’, vertelt hij. ‘Frans heeft al vaker iets voor dit hospice gedaan. Ik heb zelf een redelijk bereik met bijna 30.000 volgers op Instagram en via die weg kan ik bedrijven benaderen voor een stukje sponsoring. Ik zit ook in de sponsorcommissie van de voetbalvereniging, dus daar gaan we ook nog even met de pet rond.’

Behalve de camera neemt hij ook nog een drone mee. ‘We moeten wel mooie beelden maken natuurlijk.’ Voor Leroy, die vijf jaar geleden lid van Privileges werd via een vriend, was het duidelijk dat het een Canon moest zijn. ‘Ik heb een ook spiegelreflexcamera van Canon, dus dit is een vertrouwd merk voor me. Het is voor het eerst dat ik nu met een systeemcamera werk, maar het bevalt tot nog toe prima.’