Jelle Visser

‘Niet te snel toehappen is mijn advies’

Jelle Visser had zijn oog laten vallen op de Jura espressomachine. ‘Mijn vrouw Tine en ik hadden een budget van 1.200 euro. Dat was heel simpel het bedrag dat we konden missen.’ De 77-jarige inwoner van Leeuwarden drukte uiteindelijk bij 1.197 euro op de Mijn-knop, waarmee zijn voordeel 497 euro was. ‘Ik ben dik tevreden met dit voordeel hoor!’

De gepensioneerde Jelle, die zo’n 40 jaar in de bouwsector heeft gewerkt, nam de tijd voor het mijnen. ‘Ik hou altijd goed in de gaten wat de Veilingen doen bij Privileges. Ik heb rustig mijn kans afgewacht. Niet te snel toehappen is mijn advies. Bij een nieuw product is het voordeel logischerwijs vaak iets lager. Als een Veiling er wat langer op staat, loopt het voordeel doorgaans hoger op. Deze Jura was al een paar keer eerder op de Veilingen geweest. Dus op zo’n moment stap ik in.’

Net als de geduldige opstelling van Jelle bij het mijnen, was ook de overweging voor deze aankoop bedachtzaam en beredeneerd. ‘We hadden voor het eerst koffie uit een Jura machine gedronken in Zwitserland, het thuisland van dit kwaliteitsmerk. Dat was een heerlijk kopje koffie, weet ik nog. Toen is het zaadje gepland. Mijn dochter heeft onlangs ook een Jura espressomachine gekocht en daar proefden we de koffie opnieuw. In het gebruik was deze machine ook heel makkelijk. Zodoende ontstond bij ons de wens voor een eigen Jura.’

Jelle is al twintig jaar lid van Privileges. Voor de geboren en getogen Fries gaat een wereld open met deze veilingaankoop. ‘We hebben altijd filterkoffie gedronken. Dit is wel even wat anders. We moeten ons er nog in gaan verdiepen. Van kennissen krijgen we nuttige tips over bijvoorbeeld de bonenkeuze. Daar laten we ons graag door leiden.’