Geert van der Aa

‘Een lust voor het oog en oor’

‘Voortreffelijk’, vat Geert van der Aa zijn operareis naar Wenen in één woord samen. ‘Alles in deze stad ademt de hoogtijdagen van de klassieke muziek en de grootsheid van het machtige Habsburgse Rijk. Het is eigenlijk één groot museum.’ Geert mijnde het luxe opera-arrangement - inclusief twee hotelovernachtingen en zitplaatsen voor de operette Die Fledermaus in de Volksoper - met een voordeel van 984 euro op de prijs van 2.275 euro. ‘Een buitenkansje’, aldus Geert.

Geert en zijn vrouw Lidwien vlogen op vrijdag naar Wenen. ‘We werden op het vliegveld opgewacht door een chauffeur die ons naar Hotel am Konzerthaus bracht. We zijn één keer eerder in Wenen geweest. Toen verbleven we in een appartement in een minder mooi gedeelte van de stad. Dit viersterrenhotel lag precies goed. Midden in het historisch gezien interessantste gedeelte van de stad. Het hotel was helemaal in de stijl van Jugendstil ingericht en alles was tiptop verzorgd. Zoiets hadden we niet eerder meegemaakt.’

Ook de kamer kon op het enthousiasme van het stel uit Gemert rekenen. ‘Er was een wandvullend behang met een schilderij van Gustav Klimmt. De kleuren goud, geel en blauw, die overal in het interieur terugkwamen, waren geïnspireerd op het werk van de schilder.’ De 66-jarige Geert heeft een tip voor leden die ook naar Wenen gaan. ‘Het Seccesionsgebouw is een schitterend staaltje architectuur en heeft een interessante collectie moderne kunst. Ook is er een fantastische fresco van Gustav Klimmt te zien: het Beethovenfries. Hierin verbeeldt Klimmt op een indrukwekkende manier een symfonie van Beethoven.’

Op vrijdagavond dineerden de twee bij restaurant Griechenbeisl, opnieuw een plek vol historie en muziek. Grote componisten als Beethoven, Strauss en Mozart waren er in de 19de eeuw stamgast. ‘Dankzij het mooie weer hadden we een tafeltje buiten. Het eten was dik in orde.’ Op zaterdagavond stond het bijwonen van de operette Die Fledermaus van Johan Straus Jr. in de agenda. ‘De Volksoper is een heerlijk theater, niet zo groot als de Staatsoper, maar wel prachtig gedecoreerd. Er waren ook veel locals, wat de sfeer bijzonder maakte.’

‘In de pauzes gingen veel mensen naar buiten om wat te drinken; heel gezellig’, vervolgt Geert, die deze reis in het eerste jaar van zijn Privileges lidmaatschap mijnde. ‘De voorstelling zelf was heel indrukwekkend. Het was een drukke bedoening op het grote podium met heel veel dansers en zangers. En in de orkestbak zaten een man of zestig te spelen. Een lust voor het oog en oor!’