Ruud van der Lelij

‘Wat een prachtige stad is Praag’

Ruud van der Lelij (56) uit Naaldwijk mijnde het driedaagse arrangement naar Praag. Hij betaalde er geen 1.698 euro, maar 926 euro voor. Samen met zijn vrouw Elly overnachtte hij in een Grand Deluxe kamer in vijfsterrenhotel The Grand Mark. Het koppel dineerde in restaurant Le Grill en verkende de Tsjechische hoofdstad met de inbegrepen Prague Card. ‘Wij vinden stedentrips altijd erg leuk om te doen. Dus toen ik deze op de Veilingen zag staan, ging ik ervoor!’

Ruud is een jaar lid van Privileges. Het stel nam op de vrijdagochtend met opzet de eerste vlucht van Schiphol naar Praag, zodat ze zo lang mogelijk konden genieten van het luxe arrangement. ‘We arriveerden zó vroeg, dat de chauffeur nog niet op het vliegveld stond om ons op te halen’, vertelt Elly lachend. ‘Ik dacht, ik bel gewoon het noodnummer dat we van Privileges hebben gekregen. Het bleek dat de chauffeur nog onderweg was!’

Voor de eerste dag stond een stadswandeling op het programma. ‘Wat een prachtige stad is Praag. Om alles goed te kunnen zien, heb je wel even de tijd nodig. We zijn onder meer naar de burcht geweest, naar de Karelsbrug en naar de astronomische klok op het oude stadsplein. We hebben aardig wat meters gemaakt, maar hebben ook stukjes met de tram gedaan. We hebben expres de speciale kaart-app gedownload, met daarop alle highlights.’ Die avond aten ze een hamburger in het Railwaystation. ‘Dat was heel apart, want je bestelde via een knop op je tafel, waarna de  drankjes werden geserveerd op treintjes die het hele restaurant door reden.’

Ook het vijfsterrenhotel kon op hun goedkeuring rekenen. ‘Het is een schitterend gebouw, met ornamenten en kroonluchters aan het plafond. Onze kamer was heel mooi en ruim, met een aparte zit- en slaapkamer.’ Het diner zaterdagavond was in het restaurant van het hotel. ‘Het smaakte allemaal erg goed. We hadden zalmtartaar, soep, en weer iets met vis als hoofdgerecht. Daarna zijn we nog even de stad in geweest, want alles is op loopafstand. De burcht is ’s avonds schitterend verlicht.’