Trudy van Iwaarden

‘Je kunt duidelijk merken dat dit restaurant een Michelinster heeft’

Trudy van Iwaarden mijnde met een voordeel van 423 euro het driedaagse culinaire verwenarrangement naar Restaurant & Hotel Merlet in Schoorl. Samen met haar man Alex genoot ze van alles wat Merlet en het duin- en kustgebied rond de Noord-Hollandse plaats te bieden had. ‘Het leek op het eerste oog best een chique bedoening’, vertelt Trudy. ‘Er stonden allemaal dure auto’s op de parkeerplaats van het hotel. Toch was de sfeer losjes, warm en informeel.’

Trudy (44) woont samen met Alex in IJsselmuiden en werkt in de kinderopvang. Zes jaar geleden werd ze lid van Privileges, onder andere vanwege de arrangementen. Doordat ze al tien mensen heeft weten te enthousiasmeren voor het lidmaatschap, heeft ze de status van Ster-lid. Dat leverde haar een extra Veilingdeelname op.

Merlet was ook niet het eerste tripje met een culinair aspect dat ze wist te mijnen. Het stel werd getrakteerd op een vier- en een vijfgangendiner. ‘We kregen een menukaart waar onze namen in handgeschreven letters op stonden. Dat maakt het meteen al zo speciaal en persoonlijk. Er waren twee personen die de gerechten kwamen opdienen. En dan was er ook nog een ober speciaal voor het inschenken van de drankjes. Je kunt duidelijk merken dat dit restaurant een Michelinster heeft’, aldus Trudy.

‘De gerechten waren stuk voor stuk kunstwerkjes, én erg lekker’, vervolgt Trudy. ‘Ik ben van oorsprong Zeeuwse, maar hou gek genoeg niet van oesters. Tot nu. Chef-kok Jonathan Zandbergen had een oester op zo’n bijzondere wijze in een amuse verwerkt. Nou, zo lustte ik de oester dus wel. Echt verrassend.’

De omgeving van het hotel biedt een groot netwerk aan fietsroutes, waar platteland, hoge duinen, de zee en mooie kustplaatjes elkaar afwisselen. Een kolfje naar de hand van het sportieve stel. ‘Alex had zijn racefiets meegenomen en ik mijn e-bike, hoewel het hotel ook prachtige e-bikes had staan. Op vrijdag zijn we naar Callantsoog gefietst en op zaterdag hebben we een tocht door de uitgestrekte Schoorlse duinen gemaakt. Het was een heerlijk weekend.’