Hypotheek

‘De 533 euro winst steken we in zonnepanelen’

Sabine Sesink woont met haar man John, haar zoon en haar ouders in een historische woonboerderij in het Brabantse Vessem. Het onderhoud en het toekomstbestendig maken van de boerderij is een constante factor in haar leven, vertelt ze. Daarom besloot ze de Lastenverlichting Hypotheek te mijnen. Ze legde 1.987 euro in en krijgt daar de komende twee jaar 2.520 euro voor terug van Privileges. ‘De winst van 533 euro die we hebben gemaakt, steken we in zonnepanelen. Het is leuk dat Privileges meebetaalt aan het vergroenen van onze woning.’

De boerderij is het levenswerk van Sabine en John. ‘We zijn erin getrokken toen ik hoogzwanger was van mijn zoon. Dat is nu 24 jaar geleden’, aldus Sabine. Het echtpaar heeft ook nog een dochter van 23, die in Parijs woont. ‘We hebben de stal verbouwd tot woonkamer met behoud van de originele elementen, zoals de balken en de ronde ramen. Mijn ouders, aan wie ik mantelzorg verleen, wonen in een huisje op het erf. Dat diende vroeger ook als stal. Het is helemaal aangepast aan hun behoeftes, en ook dat hebben we grotendeels zelf gedaan.’

‘Maar het onderhoud aan de boerderij is nooit klaar’, vervolgt de 53-jarige muziekdocente. ‘Is de ene kamer voorzien van een lik verf, dan is de volgende ruimte alweer aan de beurt. En zo gaat het altijd door, het is bijna een eeuwigdurende cyclus. Maar dat is ook de charme van deze manier van wonen en leven. Ik zou absoluut niets anders willen.’

Sabine is ruim drie jaar lid en is blij dat Privileges de mogelijkheid biedt om haar spaargeld te laten renderen. ‘Op de bank is de rente zo goed als nul procent, maar met een Lastenverlichting heb je toch een leuk rendement te pakken. En je kunt het geld van de winst naar eigen inzicht besteden. Onze hypotheeklasten zijn inmiddels goed betaalbaar, zo’n 500 euro per maand. Probeer voor dat geld maar eens een huurhuis te vinden. Investeren in stenen is nog altijd het beste.’