Brandstof

‘Zo’n rendement behaal je nergens’

‘Ik ben vijf jaar geleden Privileges lid geworden vanwege de Leisure-arrangementen, maar door corona heb ik me dit keer in de Lastenverlichtingen verdiept’, vertelt Yvonne Huiszoon. En dat deed ze goed, want ze wist de Lastenverlichting Brandstof ter waarde van 2.520 euro te mijnen voor 1.980 euro. De winst: 540 euro. ‘Zo’n rendement behaal je nergens!’

Yvonne en haar vriendin Evita zijn beiden lid van Privileges en allebei grote tennisfans. Ze zijn via Privileges al eens naar het ATP tennistoernooi in Londen geweest en wilden dat arrangement dit jaar weer proberen te mijnen. ‘Maar vanwege corona ging het niet door’, zegt Yvonne met spijt in haar stem.

Vandaar dat de 56-jarige ambtenaar uit het Zeeuwse Oost-Souburg een kijkje nam op de Lastenverlichting Veilingen. ‘Een aantal is niet van toepassing op mij, zoals OV en Huur. Maar andere Veilingen wel.’ Het werd uiteindelijk Brandstof, omdat ze met die Veiling bijna haar streefbedrag behaalde. ‘Ik wilde graag rond de 550 euro winst maken.’

Om dat voor elkaar te krijgen, rekende ze precies uit wanneer haar streefbedrag bereikt zou worden. ‘Ik heb een herinnering in mijn telefoon gezet wanneer ik op de site moest kijken.’ Ze lacht: ‘Nee, ik heb niet de wekker gezet om midden in de nacht te mijnen. Dat heb ik overigens wel gedaan toen ik het tennisarrangement wilde mijnen. Dat evenement komt maar een paar keer op de veilingen, Brandstof keert geregeld terug.’

Het bedrag van 2.520 euro krijgt ze in maandelijkse termijnen van 105 euro uitbetaald door Privileges. ‘Voor de winst heb ik al een mooie bestemming gevonden. Ik heb vorige week een nieuwe fiets gekocht. Dat is ook een soort brandstof, toch?’