Leonie Roelse

‘Ik kan mijn interesse in fotografie nu doorzetten’

Leonie Roelse heeft op de A-Merken Veilingen een Sony A7 II systeemcamera inclusief 28-70 millimeter lens gemijnd met 502 euro voordeel. Daarmee tilt ze haar hobby, fotografie, naar een hoger niveau. ‘Ik was er altijd al in geïnteresseerd, maar heb dat nooit doorgezet’, zegt ze. De Zeeuwse laat er geen gras over groeien en heeft zich ook ingeschreven voor een fotografiecursus.

‘Ik heb aan mensen die al bekend zijn met fotograferen, gevraagd waar ik in mijn situatie op moet letten bij de aanschaf van een camera. Zij adviseerden me om een systeemcamera te kopen’, vervolgt Leonie, die twee jaar Privileges lid is. Ze betaalde 847 euro voor de Sony A7 II, die haar in de winkel maar liefst 1.349 euro zou hebben gekost. ‘De volgende dag had ik hem al in mijn bezit. Supersnel!’

De 25-jarige Leonie woont in Westkapelle en is verpleegkundige. De aanleiding om haar interesse in fotografie uit te breiden, was een reis die ze maakte met haar vriend Bart. ‘In januari zijn we naar Thailand en Maleisië geweest. We hebben daar foto’s gemaakt met de camera op onze telefoons. Toen we die thuis vergrootten om te laten afdrukken, kon je de pixels tellen.’

Haar online fotografiecursus is inmiddels begonnen. ‘Ik begin het te snappen’, zegt Leonie. ‘De eerste les was scherp stellen. Ik moest twee foto’s maken van twee achter elkaar liggende voorwerpen. Op de eerste moest ik het voorste voorwerp scherp vastleggen en op de tweede het achterste. De opdracht is goedgekeurd! Op naar de tweede les; die gaat over belichting.’