Theo van den Aardweg

‘Legoën ontspant me’

Theo van den Aardweg heeft iets met LEGO. Als kind speelde hij al met de gekleurde steentjes. Later verloor Theo het legoën een beetje uit het oog, maar sinds een aantal jaar is zijn enthousiasme voor het bouwen weer helemaal terug. ‘Met de komst van de speciale pakketten ben ik weer volop aan het legoën’, vertelt Theo. Vandaar dat hij op de A-Merken Veilingen het LEGO Harry Potter-pakket mijnde, waarbij hij bovendien een mooi voordeel behaalde van 451 euro.

Het Harry Potter-pakket bestaat uit de LEGO-replica van de magische trein Zweinstein Express en het beroemde Slot Zweinstein, oftewel Zweinsteins Hogeschool voor Hekserij en Hocus-Pocus. In totaal bestaat de set uit ruim 11.000 stenen. ‘Ik ben al begonnen met bouwen’, zegt Theo enthousiast. ‘Als eerste ga ik de trein in elkaar zetten, want dat vind ik een prachtig bouwwerk. Die krijgt hier ook een mooi plekje in de kamer. Het kasteel ga ik daarna bouwen, waarschijnlijk met de hulp van mijn kleinkinderen.’

Theo is inmiddels een ervaren pakketten-bouwer. ‘Ik heb al wat bouwprojecten achter de rug, onder andere de LEGO-versie van de Titanic. Dat was ook een prachtig project. Ik heb ontdekt dat het legoën me ontspant. Alhoewel ik officieel al gepensioneerd ben, werk ik toch nog een paar dagen in de week. Ik zit dan veel achter de computer en dan is het heerlijk om ’s avonds met een glaasje wijn lekker te gaan bouwen.’

Theo (69) woont samen met zijn vrouw Sara in Voorhout en werkt als financieel expert en strateeg voor een modemerk. Ruim negentien jaar geleden werd hij lid van Privileges. ‘Vooral vanwege de arrangementen’, legt hij uit. ‘Die zijn altijd perfect geregeld, uitstekend verzorgd en voor een mooie prijs te krijgen op de Veilingen. Je hoeft alleen maar je koffer in te pakken, want voor de rest zijn de arrangementen kant en klaar. De volgende keer dat ik ga mijnen, ga ik dan ook weer voor een reisje.’