Jordy Wigman

‘Ik kan niet wachten om met dit LEGO-project te beginnen’

Jordy Wigman is niet zozeer fan van Harry Potter, maar van uitdagende en iconische bouwwerken van LEGO des te meer. Daarom liet de liefhebber zijn oog vallen op het LEGO Harry Potter-pakket, dat op de A-Merken Veilingen werd aangeboden. Hij wist de set ook te mijnen met een verdienstelijk voordeel van 309 euro. ‘Alleen de trein al is 1,18 meter lang, heel gaaf’, zegt Jordy enthousiast. ‘Ik heb echt ontzettend veel zin in dit bouwproject.’

Jordy (36) bouwt al van kinds af aan van alles met LEGO. Zijn bouwkriebels kregen een extra impuls toen zijn ouders onlangs zijn oude Duplo- en LEGO-stenen aan de twee zoons van Jordy gaven. ‘Ik heb al diverse pakketten gebouwd en ben nu bezig met het huis van Doctor Strange uit de Marvel-serie’, vertelt Jordy. ‘Het blijft gewoon mooi om van niets iets te creëren. Bouwen ontspant me, je ontvlucht voor even de waan van de dag. En ik heb onze zoons inmiddels ook aangestoken met het LEGO-virus. Ze bouwen van alles, aan fantasie geen gebrek.’

De replica van de Zweinstein Express, bestaande uit de felrode stoomlocomotief met drie coupés en Perron 9¾ van King’s Cross Station in Londen, heeft 5.129 stenen. Het beroemde Slot Zweinstein bestaat uit 6.020 stenen. ‘In totaal ruim 11.000 stenen, mijn grootste bouwproject ooit’, zegt Jordy. ‘De doos staat nog in een kast, want ik moet eerst het huis waar ik mee bezig ben, afbouwen. Daarna moet ik de tijd vinden om aan de trein en het kasteel te beginnen. Ik kan eigenlijk niet wachten, zo graag wil ik met de bouw beginnen.’

Jordy woont samen met zijn vrouw Rianda en hun twee zoons in het Gelderse Doornenburg en werkt als WOZ-taxateur bij de gemeente. Tien jaar geleden kwam hij via een vriend in aanraking met Privileges en besloot hij om lid te worden. ‘In de webshop koop ik geregeld producten met voordeel of zelfs voor niets. Op de Veilingen kun je luxe uitjes en topproducten met voordeel mijnen. Dat maakt Privileges bijzonder. Daarom is Rianda ook lid, zodat we vaker kunnen profiteren van het voordeel.’