Monique Willeman

‘De lobby van Grand Hotel Wenen leek wel een balzaal’

‘In één woord vorstelijk.’ Zo omschrijft Monique Willeman haar arrangement naar Wenen, dat ze mijnde met bijna 1.100 euro voordeel op de Leisure Veilingen. Ze verbleef met haar man Harry drie dagen in het chique Grand Hotel Wenen. ‘Prachtige kamer, klassieke aankleding met overal goud en krullen.’

De 54-jarige Monique is zeven jaar lid van Privileges. Het mijnen was een spannende aangelegenheid. ‘Het arrangement was al tot een mooi bedrag gezakt, maar ik kon een dag lang niet inloggen op de website omdat we buiten de deur waren. Gelukkig stond het arrangement er ’s avonds nog steeds op. “Meteen doen”, riep mijn man. Naar Wenen met bijna 70 procent voordeel, wát een feest!’

Het stel arriveerde op vrijdagochtend op het vliegveld van Wenen, waarna ze door een privé-chauffeur voor de statige entree van Grand Hotel Wenen werden afgezet. ‘De lobby leek wel een balzaal en ook onze kamer was megagroot! Het hotel lig midden in de stad, vlakbij de Kärntner Straße met al zijn historische gebouwen en chique winkels. We hebben de stad verkend met de Hop-on Hop-off-bus, die vlakbij het hotel stopte en elk half uur de hele stad rondrijdt. Echt een aanrader!’

’s Avonds schoof het stel aan bij restaurant Le Ciel, op de zevende verdieping van het hotel, dat bekroond is met een Michelinster. ‘Omdat het mooi weer was, waren de tafels buiten gedekt. Beter kon gewoon niet! Vanaf het dakterras hadden we een fenomenaal uitzicht op de blauwe koepeltoren en de torenspits van de Stephansdom kathedraal! We konden zelf drie gangen samenstellen. Tussendoor kregen we allerlei heerlijke amuses voorgeschoteld. Net kleine schilderijtjes!’

‘Wenen is een statige stad tjokvol schitterende gebouwen’, vat Monique samen. ‘Weer iets heel anders dan Praag, waar we twee jaar geleden via Privileges zijn geweest. Praag is veel compacter, waardoor je alles gemakkelijk wandelend af kunt.’