Marianne Witlox

‘Dit was op alle fronten een unieke ervaring’

‘Dit was op alle fronten een unieke ervaring!’ Marianne Witlox wist met ruim 1.000 euro voordeel het populaire arrangement naar Berlijn te mijnen. Met manlief Emile genoot ze van twee overnachtingen en een tweesterrendiner in het wereldberoemde Hotel Adlon Kempinski. ‘Het was een weekend vol primeurs: onze eerste trip via Privileges, onze eerste keer samen in Berlijn en ons eerste tweesterrendiner. Wat zijn we verwend!’

Vooral het diner in tweesterrenrestaurant Lorenz Adlon Esszimmer heeft indruk gemaakt op het stel, vertelt Marianne, die acht jaar lid is van Privileges. ‘Dat was zo’n bijzondere avond! Iedere gang was niet alleen waanzinnig lekker maar ook echt een belevenis. Er gebeurde van alles. Zo werd er live aan tafel nog wat eetbare parfum over ons dessert heen gespoten en bij iedere wijn werd een prachtig verhaal verteld. Niets was alledaags!’

‘Ook het ontbijt was spectaculair’, vervolgt Marianne. ‘Champagne, kaviaar, pannenkoeken, vers bereide scrambled eggs, een gepocheerd eitje, vers fruit, niets was te gek. Absoluut top of the bill, dat ontbijtbuffet. Ter afwisseling besloten we de tweede avond voor een wat simpelere Duitse hap te gaan. Ach, die Bratwurst mit Sauerkraut was ook best lekker.’

Niet alleen op culinair vlak heeft Berlijn indruk gemaakt. Op cultureel gebied was dit weekend eveneens een succes. ‘We hebben vooral veel gewandeld en de sfeer in de stad opgesnoven. Berlijn ademt historie. Daarnaast hebben we wat highlights meegepakt, zoals Checkpoint Charlie, de Reichstag en het Jüdisches Museum dat veel indruk op me heeft gemaakt. De Joodse architect Daniel Libeskind weet je met de vormgeving van zijn gebouw echt te raken.’

Marianne en Emile stuitten op de Ostbahnhof ook nog op een antiekmarkt. ‘Ik heb daar voor twee tientjes een pakje met brieven uit de Tweede Wereldoorlog gekocht, geschreven door ene Frits die ergens aan het front in een veldhospitaal lag. De brieven waren voornamelijk gericht aan zijn zwangere vrouw. Zo intrigerend om te lezen.’

De dagen vlogen voorbij voor het stel uit Wassenaar. ‘Wat een bijzondere stad en wat een fantastisch arrangement! Voor we het wisten, werden we alweer door de chauffeur opgehaald bij ons hotel en naar het vliegveld gebracht. Onze eerste trip met Privileges was een daverend succes!’