Dick Rabelink

‘Het was heel bijzonder om dit mee te maken’

Dick Rabelink mijnde de driedaagse Operareis naar Wenen met een voordeel van 1.190 euro. Met zijn echtgenote Hannie heeft hij een heerlijk weekend gehad in de stad van de liefde en de muziek. ‘Alles liep gesmeerd! En op zaterdag, de dag van de operavoorstelling, lag er een dik pak sneeuw. De perfecte toegift wat ons betreft.’

Het stel uit Oegstgeest landde op vrijdagochtend op Wenen Airport, waar zij werden opgewacht door een chauffeur die hen naar Hotel am Konzerthaus bracht. ‘Het hotel was erg goed; we hadden een grote kamer, die van alle gemakken was voorzien.’

De 73-jarige Dick en zijn vrouw hebben de pracht en praal van Wenen goed op zich laten inwerken. ‘We hebben de grote werken van Gustav Klimt en Egon Schiele gezien in het Leopold Museum. De Vienna City Card kwam van pas om kosteloos de Hop On Hop Off-bus te nemen. Het was nogal druk met dagjesmensen uit Hongarije, Tsjechië en Slowakije, die voor de vele kerstmarkten kwamen. Dus we zaten eigenlijk wel prima in de bus en hebben een aantal grote trekkers, zoals de Stephansdom en kasteel Schönbrunn, vanuit de bus gezien.’

Zaterdagmiddag waren de twee te gast bij restaurant Griechenbeisl, een historische plek waar alle beroemde Weense klassieke componisten wel eens gegeten hebben. ‘Het restaurant bestaat uit acht kleine vertrekken met kleine deurtjes en opstapjes. Een beetje poppenhuisachtig. We hebben er een uitstekende Wiener Schnitzel gegeten met een mooi glas wijn erbij. Leuk om op die manier alvast een beetje in de sfeer van de opera te komen.’

Het in de Wiener Staatsoper bijwonen van Die Zauberflöte, de bekendste opera van Wolfgang Amadeus Mozart, was het onbetwiste hoogtepunt voor het stel. ‘Het was heel bijzonder om dit mee te maken’, aldus Dick, die al sinds 2006 lid is van Privileges. ‘We hadden ons uiteraard mooi aangekleed en zaten op de vijfde rij, zodat we uitstekend zicht hadden op het podium. Dit uitvoering was prachtig met veel bombast en machismo. Tel daarbij op de indrukwekkende ambiance van de Wiener Staatsoper... alles klopte!’