Peter Kok

‘Ik zag de crash vlak onder mijn neus gebeuren’

Peter Kok uit Heerhugowaard is Formule 1-liefhebber in hart en nieren, en daarbij komt zijn lidmaatschap van Privileges hem uitstekend van pas. Op de Evenementen Veilingen mijnde hij het VIP-arrangement naar de Grand Prix van België op het prachtige circuit van Spa-Francorchamps, en daarbij wist hij ook nog eens een voordeel van bijna 1.000 euro te behalen. ‘Ik weet hoeveel dit soort arrangementen kosten als je ze zelf moet aanschaffen, en dan heb je lang niet genoeg aan de 1.611 euro die ik er nu voor heb betaald’, aldus Peter.

Op vrijdag reed de 60-jarige Peter, die inmiddels dertien jaar lid is van Privileges, met zijn vrouw naar Luik, waar in hotel Les Comtes de Méan een luxe kamer voor het stel was gereserveerd. Het raceweekend begon met een driegangendiner bij restaurant L'Atelier du Sélys. ‘Het eten was heerlijk en we hadden een prachtige kamer. Maar om heel eerlijk te zijn hebben we er alleen maar geslapen. Op zaterdag en zondag gingen we zo vroeg mogelijk naar het circuit, want we wilden niets van het gebeuren missen.’ Zo waren ze op zaterdag getuigen van de derde vrije training en de regenachtige kwalificatie voor de race, waar Lewis Hamilton op het laatste moment een knappe eerste startplaats in de wacht wist te slepen. Tussen de bedrijven door konden ze gebruik maken van de catering in het naastgelegen La Source hotel. ‘Dat was echt fantastisch geregeld. De lunch was heel goed verzorgd.’

De zitplaatsen van het tweetal bevonden zich bij de La Source haarspeldbocht, aan het einde van het start-finish-gedeelte. Dat kwam goed uit, want meteen bij de start van de race op zondagmiddag was het raak. De wedstrijd begon met een enorme klap; Renault-coureur Nico Hulkenberg tikte oud-wereldkampioen Fernando Alonso van achteren aan, waardoor diens McLaren het luchtruim koos en bovenop de Sauber van Charles Leclerc terechtkwam. ‘Ik zag het vlak onder mijn neus gebeuren’, vertelt Peter, nog steeds onder de indruk. ‘Het ging zo hard dat ik bijna zelf bukte toen ik die auto’s op me af zag vliegen!’

‘Na die startcrash was vooral de eerste helft van de race heel spannend’, vervolgt Peter. ‘Ik heb alle gevechten op de baan heel goed kunnen volgen, en het was natuurlijk mooi om te zien dat Max Verstappen naar de derde plaats opklom. Iedere keer als hij voorbij reed kwamen alle Nederlanders juichend uit hun stoelen. Dat was natuurlijk heel mooi. Ik weet niet hoeveel hij daarvan kan zien in zijn auto, maar ik hoop dat hij het mee heeft gekregen. En die plek op het podium was een heel mooi resultaat. Meer zat er niet in, hij heeft het fantastisch gedaan. Heel mooi om te zien.’

Het was niet voor het eerst dat Peter met Privileges naar een Grand Prix ging. Eerder was hij getuige van de Formule 1-race in Barcelona. En het is waarschijnlijk ook niet de laatste keer. ‘Als deze race volgend jaar weer op de Veilingen staat, ga ik het zeker weer proberen!’