Ab-Jan Feenstra

‘Deze musical was bijzonder goed’

Ab-Jan Feenstra uit Leeuwarden heeft zijn 60ste verjaardag op bijzondere wijze gevierd. ‘Eigenlijk wilden we iets met het hele gezin doen, maar onze beide dochters zijn bijna uitgerekend. Daarom besloten mijn vrouw Petra en ik samen weg te gaan. Het werd een weekend Londen, met zaterdagavond een bezoek aan de musical Wicked’, vertelt bijna-opa Ab-Jan. ‘Ik ben eigenlijk niet zo’n musicalliefhebber, maar deze voorstelling was echt heel bijzonder.’

‘Wij zijn eigenlijk meer fan van cabaret en toneel, maar deze musical was bijzonder goed’, vervolgt Ab-Jan. ‘Dat zat hem in het de hele entourage. Het decor is prachtig en de zang perfect. We hadden ook mooie plaatsen, in het midden van de zaal. De akoestiek was ook erg goed.’

Ab-Jan wist dit arrangement te mijnen met 1.034 euro voordeel. Het bestond uit een vlucht, diner, overnachting in het vijfsterrenhotel The Waldorf Hilton en tickets voor de voorstelling Wicked. ‘Ik ben nog niet zo lang lid van Privileges’, vertelt Ab-Jan. ‘Ik heb eerst eens rustig gekeken hoe het allemaal werkt, en bij welke bedragen mensen gaan mijnen. Ik vond dit een heel redelijke prijs voor wat je allemaal krijgt.’

Om alles uit het weekend te halen wat erin zat, stond het echtpaar ’s nachts al om half drie naast hun bed om op tijd te zijn voor de eerste vlucht naar Londen. ‘Tegen half acht vlogen we, en vanwege het tijdsverschil kom je op datzelfde tijdstip aan’, aldus Ab-Jan, die werkzaam is als arbeidsdeskundige. ‘Er stond keurig een chauffeur op ons te wachten, die ons in een grote wagen naar The Waldorf Hilton bracht. We konden gelukkig direct inchecken in een mooie kamer. Het was prachtig weer, dus we zijn meteen de stad in gegaan.’

Het is meer dan dertig jaar geleden dat Ab-Jan Londen voor het laatst bezocht. ‘Ik vond het toen niet zo bijzonder, maar er is enorm veel veranderd in die tijd. Er zijn veel mooie gebouwen bijgekomen. We hebben verder vooral de geijkte dingen gedaan: de Tower, Buckingham Palace en West End. Dat is een heel mooie wijk waar veel kunstenaars wonen. Ook zondag zijn we de hele dag de stad in geweest. We hebben ruim veertig kilometer gelopen!’