Peter Wind

‘Dit was echt een minivakantie’

Peter Wind (34) uit Groningen heeft zijn vriendin Margriet op een heel bijzondere manier verrast voor haar verjaardag. Hij mijnde het arrangement naar Château St. Gerlach, waar ze zich drie dagen lang gastronomisch en op wellnessgebied lieten verwennen. ‘Het was er prachtig. Het eten was heerlijk, de wellness was heel goed en ook het weer zat mee. Wat wil je nog meer?’

Het is aan de ouders van Peter te danken dat hij überhaupt op het idee kwam dit arrangement te mijnen. ‘Mijn vader en moeder zijn met Privileges naar St. Gerlach geweest. Je moet weten: zij zijn niet snel enthousiast. Het zijn Groningers en die juichen met de handen in de broekzak. Maar mijn vader zei dat hij dit arrangement zijn hele leven lang zou onthouden. Dat vond ik zo mooi, dat is me altijd bijgebleven! Als ik ooit de gelegenheid krijg, dacht ik, wil ik er ook heen.’

De 34-jarige Peter werkt als projectmanager en is bijna vier jaar lid van Privileges. Na afloop van het weekend is hij net zo opgetogen als zijn vader. ‘De combinatie van wellness, gastronomie en een mooie omgeving is geweldig. We houden enorm van luxe dineren, maar gaan niet zo vaak op deze manier uit eten. De wellness in het Château is heerlijk en ik had geen idee dat de omgeving zo prachtig was. We hebben heerlijk gewandeld in het Geuldal.’

Bij het arrangement, dat Peter met een voordeel van 680 euro wist te mijnen, zijn twee diners inbegrepen. Hoogtepunt was het zevengangendiner met wijnarrangement in restaurant Château St. Gerlach op zaterdagavond. ‘Het was echt fantastisch’, watertandt Peter. ‘Dan besef je weer dat het fijn is om naar een goed restaurant te gaan, omdat je dan iets krijgt wat je normaal niet snel eet. We namen beiden het vegetarische menu, en dan weet je zeker dat de chef extra creatief aan de slag gaat om er iets moois van te maken. We kregen bijvoorbeeld een gerecht met prei en gefermenteerde palmkool. Ik had geen idee dat er zó veel smaak aan groenten kon zitten!’

Ook de sfeer vond het stel erg goed. ‘Het personeel was ontzettend aardig. Ze bejegenen je heel netjes maar als ze merken dat je wel in bent voor een grapje, doen ze gezellig mee. Alle gasten waren netjes gekleed, maar het was geen opgeprikte bedoening. Wij vonden het ook leuk om ons een beetje op te dirken voor het diner, dat doe je ook niet elke dag. Dit was echt een minivakantie. Hopelijk kunnen we het vaker doen!’