Ab-Jan Feenstra

‘Drie leuke dagen in Wenen voor een leuke prijs’

Ab-Jan Feenstra en zijn vrouw Petra zijn van de stedentrips. Een paar jaar geleden genoten ze van het arrangement naar Hamburg, dit keer gingen ze de Oostenrijkse hoofdstad Wenen verkennen. Het driedaagse arrangement wordt aangeboden op de Evenementen & Leisure Veilingen, en Ab-Jan wist het te mijnen met een voortreffelijk voordeel van maar liefst 903 euro. ‘We hebben hele leuke dagen gehad voor een heel leuke prijs’, blikt Ab-Jan tevreden terug.

Naast de retourvlucht van Amsterdam naar Wenen bestaat het arrangement onder andere uit twee overnachtingen in het exclusieve vijfsterrenhotel Grand Hotel Wien en elke ochtend een uitgebreid ontbijt. Daarnaast kreeg het stel een Vienna Card voor gratis openbaar vervoer en toegangskaarten voor het Belvedere Museum. Bovendien mochten ze aanschuiven voor een diner in het Japanse restaurant Unkai, dat in het hotel is gevestigd. ‘Bij aankomst op het vliegveld van Wenen stond de taxichauffeur ons op te wachten om ons naar het hotel te brengen’, vertelt Ab-Jan. ‘Nog geen uur later zaten we in onze kamer. Geweldig geregeld.’

Het stel uit Leeuwarden besloot gedurende het weekend de stad vooral wandelend te verkennen. ‘In het boekje dat we hadden gekregen, stonden meerdere wandelingen, waarvan we er een paar hebben gemaakt. Zo hebben we de eerste middag een rondje door het centrum gelopen en de volgende dag een wat grotere wandeling door de stad gemaakt. We zijn in het Belvedere Museum geweest om het wereldberoemde schilderij De Kus van Klimt te zien. In totaal hebben we die dag 16 kilometer gelopen. En dat in 34 graden. Het was wel een beetje zweten’, zegt Ab-Jan lachend. De dag werd afgesloten met een diner in restaurant Unkai. ‘Ik had nog nooit Japans gegeten, maar het was verrassend en erg lekker.’

Ab-Jan is 63 jaar en werkt als arbeidsdeskundige. Vier jaar geleden werd hij lid van Privileges, ‘vanwege het voordeel dat je kunt behalen bij het mijnen van arrangementen en producten op de Veilingen’, legt hij uit. ‘Voor een heel aantrekkelijke prijs doe je iets heel luxe dat je anders nooit zou doen. Dat hebben we ervaren in Hamburg, en nu wederom in Wenen.’