Alex Hoeksma

‘Het bourgondische Maastricht is zeker een aanrader’

‘Het was heerlijk. We hadden prachtig weer en Maastricht is een schitterende stad.’ Alex Hoeksma uit Lopik wist met een voordeel van 528 euro het culinaire Maastricht-arrangement te mijnen. Hij toog samen met zijn vrouw Annemiek naar Limburg, waar het stel drie dagen lang genoot van topgastronomie en al het moois dat de bourgondische stad aan de Maas te bieden heeft.

‘We verbleven in een heel goed hotel, midden in het centrum’, vertelt de 56-jarige ict-ondernemer. ‘Het was het ideale startpunt voor onze wandelingen, onder meer naar de Sint-Pietersberg. We zijn al een paar keer eerder in Maastricht geweest, dus we kennen de stad vrij goed. Maar toch hebben we wat straatjes ontdekt, die we nog niet kenden.’

Het klapstuk van de reis was het zesgangendiner in sterrestaurant Beluga loves you. Alex en Annemiek werden direct aan het begin van hun culinaire trip verrast met een opmerkelijk gerecht. ‘Eén van de amuses die we kregen, was popcorn nitro, een koud blokje ijs dat naar popcorn smaakt. Als je het op je tong legt, smelt het ijs en komt er rook vanaf’, vertelt Alex enthousiast.

‘Een ander opvallend gerecht was de kalfszwezerik’, vervolgt Alex. ‘Die delicatesse is best lastig om te bereiden, maar als het goed gaat, is het echt ongelooflijk lekker. En dat was hier zeker het geval. De wine pairings, zoals ze dat in het Engels noemen, waren ook perfect. We kregen bij elke fles een leuk verhaal over de herkomst van de wijn.’

Alex is inmiddels 22 jaar lid van Privileges en heeft al meerdere keren zijn slag geslagen op de Leisure Veilingen. ‘We proberen één à twee keer per jaar samen een weekendje weg te gaan. Het liefst doen we dat via Privileges, en ook deze trip was weer uitstekend geslaagd. Als je van een bourgondische stad met veel sfeer houdt, is Maastricht zeker een aanrader.’