Bé Wind

‘Het Concertgebouworkest en koor waren fantastisch’

‘De Matthäus-Passion is één van de absolute topstukken aller tijden en Bach behoort tot de grootste componisten die er ooit zijn geweest’, zegt Bé Wind. Het mag duidelijk zijn; hij is een liefhebber van het klassieke muziekstuk. Hij woonde al eens eerder een live uitvoering van de Matthäus-Passion bij en onlangs gebeurde dat weer. Samen met zijn vrouw Marga toog Bé naar Amsterdam om via Privileges in het Concertgebouw te genieten van het meesterwerk.

‘Het is één van de mooiste zalen ter wereld, ook qua akoestiek. We hadden prima plekken, we zaten op rij 10. Als je net iets verder naar voren zit, moet je omhoog kijken. Deze plaatsen waren dus precies goed’, gaat Bé verder. ‘Het was een prachtige uitvoering van de Matthäus-Passion. Het Concertgebouworkest en het koor waren fantastisch. Ik zou ze er wel een score van 9,5 voor willen geven. Het was indrukwekkend.’

Privileges had voor het echtpaar uit het Groningse Wildervank uiteraard nog meer georganiseerd in de hoofdstad. Het luxe arrangement bestond verder uit een meergangendiner in restaurant Rijks en een overnachting in The College Hotel, inclusief ontbijtbuffet. ‘Rijks is een bijzondere locatie. Het personeel is heel kundig, we kregen een uitgebreide toelichting bij de wijnen die ze schonken. We hebben onder meer kaviaar gegeten. De kwaliteit was prima.’

Bé wist het arrangement te mijnen met 675 euro voordeel. ‘Het was een goed arrangement. Het parkeren op het Museumplein met de kaart ging perfect. En met de inbegrepen City Card zijn we ook nog naar het Tropenmuseum geweest’, vertelt de gepensioneerde financieel controller, die veertien jaar lid is van Privileges. ‘We hebben een heerlijk weekend gehad. De uitvoering van de Matthäus-Passion was heel erg mooi. En dat is waar het uiteindelijk allemaal om draaide.’