Miebel Erens

‘We stonden met open mond te kijken naar het kasteel’

Miebel Erens en haar man Hans stonden met open mond te kijken toen ze arriveerden bij Grandhotel Schloss Bensberg. ‘Het imposante kasteel maakte meteen indruk op ons’, zegt Miebel. ‘We kwamen aan bij de poort en werden in de lobby keurig ontvangen met champagne en fruit. Vervolgens werden naar onze kamer begeleid.’ Het was een passende start van een overheerlijk lang verwenweekend in het nabij Keulen gelegen plaatsje Bergisch Gladbach.

‘Het gebouw is echt enorm’, vervolgt Miebel over het eeuwenoude kasteel, hun uitvalsbasis dit weekend. ‘We hebben het helemaal verkend. Het is heel smaakvol en elegant ingericht.’ Die avond had Privileges voor het echtpaar uit Lelystad een tafel gereserveerd in restaurant Trattoria Enoteca. ‘Het was precies wat je van een goede Italiaan kunt verwachten; echte klassieke Italiaanse gerechten.’

Miebel en Hans hielden zich echter in. ‘We hebben niet te veel gegeten, omdat de volgende avond een achtgangenmenu op het programma stond’. Miebel duidt op heeft het diner in tweesterrenrestaurant Vendôme, het culinaire klapstuk van het weekend. ‘We kregen prachtige visgerechten, en ook het vleesgerecht met parelhoen was heerlijk. Maar het meest bijzondere vond ik de langoest met gefermenteerde wortel.’

De 70-jarige Miebel en de drie jaar oudere Hans genoten de volgende ochtend van een verrukkelijk ontbijt. ‘Dat was zeer uitgebreid en werd geserveerd in een grote zaal met een prachtige ambiance’, vertelt ze. Het stel besloot vervolgens gebruik te maken van de wellnessfaciliteiten in Schloss Bensberg. ‘We zijn in het Turks bad geweest en hebben gezwommen, om even lekker te ontspannen.’

Zo beleefde het echtpaar weer een heerlijk Leisure-arrangement, het favoriete Privileges-onderdeel van Miebel in de tien jaar dat ze nu lid is. Het was haar gelukt om deze culinaire trip te mijnen met 469 euro voordeel. Ze besloten zelf hun verblijf te beëindigen met hun favoriete sport. ‘We hadden een golfbaan in de buurt gevonden en een plekje geregeld. We hebben daar heerlijk gegolft.’