Ruud van der Lelij

‘Merlet was heel ontspannen, fijn en smaakvol’

Ruud en Elly van der Lelij zijn beiden al een aantal jaren lid van Privileges vanwege ‘de leuke, betaalbare weekendjes weg’, zoals Elly (61) het verwoordt. ‘Wij zijn niet zo van hele weken weggaan, we houden meer van korte tripjes. Die zijn altijd uitstekend georganiseerd door Privileges, je hoeft zelf bijna niets te doen. Daar genieten we van, en helemaal als er in het arrangement een diner bij een sterrenrestaurant is opgenomen.’

Ruud (59), die in het dagelijks leven vrachtwagenchauffeur is, liet daarom zijn oog vallen op het driedaagse arrangement naar Restaurant Hotel Merlet. Het gastronomische etablissement ligt verstopt in de Schoorlse duinen aan de Noord-Hollandse kust. Je verblijft er twee nachten in een themasuite, ’s ochtends wordt er een ontbijt geserveerd, je kunt gebruik maken van de sauna en het zwembad, je kunt fietsen door de prachtige omgeving, en je wordt verrast op een vier- en een vijfgangendiner, op sterrenniveau. Tot zijn grote tevredenheid wist Ruud het arrangement te mijnen met een voordeel van 442 euro.

‘Het was heerlijk, we hebben genoten’, vertelt Elly enthousiast. ‘En de diners, ze waren geweldig. De gerechten waren stuk voor stuk kunststukjes op je bord, en ze waren om je vingers bij af te likken. De lamsnek met een sausje vonden we erg lekker, en ook het gerecht met Wagyu-vlees was verrukkelijk. Een grappig gerecht was een glazen bak met stikstof en takken. De bak werd geopend, er kwam rook uit. De takken kon je eten; die waren van ijs en chocolade. Fantastisch.’

De rest van de tijd genoot het stel uit Naaldwijk van de omgeving, want het was gedurende het weekend prachtig weer. ‘Voor aankomst zijn we op de kaasmarkt in Alkmaar geweest, en op zaterdag zijn we naar Schoorl aan Zee, Bergen en Bergen aan Zee gefietst. Het was weer een heel ontspannen, fijn en smaakvol lang weekend.’